Uzungöl sezon hazırlıklarını tamamladı Arap turistleri bekliyor

AA

Trabzon, ülkemizin doğa turizminde en önemli lokasyonlarından.

Trabzon’a 99, Çaykara ilçe merkezine ise 19 kilometre mesafede bulunan Uzungöl ise, zengin bitki örtüsü, turistik tesisleri ve bungalov yapıların yanı sıra yöresel lezzetleriyle dikkati çekiyor.

Bölgeye gelen turistlerin ilk tercihleri arasında yer alan Uzungöl, ziyaretçilerine trekking, zipline, yamaç paraşütü, salıncak, foto safari gibi aktivitelerle tabiatla iç içe vakit geçirme fırsatı sunuyor.

Geçen yıla oranla daha yüksek ziyaret bekleniyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce yaptırılan seyir terasında doğal güzelliklerin kuş bakışı izlenebildiği ünlü turizm beldesinde, 2023-2024 sonbahar-kış döneminde yürüyüş yolları, korkuluk rehabilitasyonu ve yağmur suyu hattı yenileme çalışmaları yapıldı.

Özellikle Körfez ülkeleri ve Arap coğrafyasından yoğun bir turist akını alan bölgede işletmeci ve yöneticiler, bu sene geçen yıla göre çok daha fazla turist beklediklerini dile getirdi.

Hazırlıklar tamamlandı

Bölgede yerel yöneticiler, dernekler ve işletmeciler kalite, fiyat, ulaşım, asayiş, emniyet noktasında en iyi hizmeti sunmak için sezona hazırlandı.

Bu kapsamda Uzungöl Çevre Koruma Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Özen, hazırlıklar kapsamında açıklamalarda bulundu.

Özen, Karadeniz denilince akla turizm geldiğini, turizm denilince de Uzungöl’ün geldiğini kaydetti.

“Yerli ve yabancı turistlerimizi bekliyoruz”

Uzungöl’ün bölgenin adeta çekim merkezi olduğunu ifade eden Özen, “Hizmetimizle kalitemizle burada sorunsuz bir turizm sezonu geçiriyoruz. İşletmelerimiz hazırlıklarını yerine getirdi. Şu an yerli ve yabancı turistlerimizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Turizm işletmecisi Sinan Toprak da sezon hazırlıklarını tamamladıklarına işaret ederek, hayırlı ve bereketli bir sezon olmasını diledi.

2023’te yüzde 112’lik artış

Doğu Karadeniz son dönemde Arap turistlerin ilgi odağı…

Yeşilin ve mavinin buluştuğu cennet gibi Karadeniz yöreleri birçok Arap turisti ağırladı.

Trabzon’da 2023 yılının Temmuz ayında konaklama sayısı, bir önceki yıla oranla yüzde 81 artmıştı.

Konaklama sayısı 268 bin 500’ü bulurken, özellikle yabancı turist sayısında yüzde 112’lik artış olması dikkat çekmişti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir